Art Fashion według Adriana Zwierzchowskiego – KÄRNHUS

Adrian Zwierzchowski to jeszcze ciepłe, nie w pełni odkryte nazwisko za którym stoi artystyczna osobowość. Dziś uchylamy rąbka twórczości za sprawą KÄRNHUS

Absolwent programu International Baccalaureate Diploma oraz warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku wzornictwo i projektowanie Ubioru. Projektant studiował także Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pół finalista 18. edycji konkursu Off Fashion. Współpracował z takimi markami jak: COMME des GARÇONS, BOHOBOCO, TOMAOTOMO, hold me tights. Asystował przy organizacji IX edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz podczas Fokus Lódź Biennale w 2010 roku. Odbył półroczny staż w pracowni projektowej marki Simple Creative Products, a obecnie pełni tam funkcję asystenta działu projektowego pod skrzydłami Weroniki Pietras. Jego marka TRÅD Studio to połączenie mody męskiej i szeroko pojętej sztuki, a to zaledwie część dorobku tego młodego artysty!

KÄRNHUS w języku szwedzkim oznacza “rdzeń ”, z kolei HUS — “dom”, czyli miejsce naszej podświadomości, nieskrępowanych wyborów, istoty życia. Kolekcja KÄRNHUS wyraża skrajne ludzkie instynkty, te najbardziej zatracone pod powłoką utrzymywanych pozorów w świecie zewnętrznym. Jest dążeniem do prawdy o nas samych. Kolekcja TRÅD Studio na sezon jesień /zima 2017 to suma wielu przeciwieństw. Ich wspólnym mianownikiem jest odrzucenie schematów społecznych, które określają naszą osobę i które narzucają pewne standardy. W kolekcji KÄRNHUS wykorzystane zostały wełny, bawełny i jedwabie, tkaniny o różnej gramaturze, fakturze i połysku. Powtarzalny motyw pasów to multiplikowane historie  tworzące unikatowy rdzeń sylwetki człowieka.