Pokaz Łukasza Jemioła jesień-zima 2017/18 „Hunted”

Wczoraj, w kameralnej  sali  kolumnowej należącej do  kompleksu  Praskiej  Drukarni  w  Warszawie odbył  się  pokaz jesienno – zimowej kolekcji Łukasza Jemioła.  Nowa  propozycja  projektanta w  klimacie dekadenckiej,  zmysłowej drapieżności przełożona została  na  ponad 50 sylwetek na  wybiegu.  Wśród nich znalazły się także stylizacje dla mężczyzn.

Projekty „cold  shoulder”,  sukienki z głębokimi dekoltami  z przodu lub na plecach, nonszalancko rozpinane  koszule, długości mini  lub  maxi  podkreślały sensualność ciała. Stylistka  Agnieszka  Ścibior  zestawiła lekkie,  delikatne tkaniny  typu koronki i szyfony z mięsistymi welurami,  grubymi  wełnami czy  kożuchami uszytymi  na  lewą stronę.  Wśród najbardziej oryginalnych tkanin w kolekcji znalazły się m.in. sztruks w grube prążki  oraz  wyprodukowana w  Hiszpanii  tkanina  w print  tygrysa na  tle  bambusów, specjalnie  zaprojektowana przez  Łukasza Jemioła na potrzeby tej kolekcji.

Na  szczególną uwagę zasługują lejące się kombinezony albo okrycia wierzchnie, z  których Jemioł słynie – czyli  wełniane i kaszmirowe płaszcze, kurtki typu bomber z weluru  albo sztruksowe w stylu lat 90, a także marynarki w przeskalowane kratki lub prążki. Na  pokazie pojawiło się też nowe wyhaftowane hasło  „Hunted ”, które będzie miało kontynuację  w linii  Basic.

Tłem pokazu była scenografia pełna kontrastów zbudowana przez Anię Witko. Co ciekawe, w pokazie pojawiły się również oversizowe swetry z kolekcji by Jamioł zaprojektowanej dla drogerii Rossmann,  która  od  30  września  będzie dostępna  w  sprzedaży. W każdym Rossmannie będzie tylko po  jednej sztuce z danego  projektu!  

 .

.