,,Pokaż swój styl” – sprawdzona droga do sukcesu na Instagramie

Czy można nauczyć się instagrama na tyle, aby stanowił Twoje podstawowe źródło dochodu? Można. Za potwierdzeniem tej tezy stoi tysiące blogerów z całego świata, których milionowa (!) rzesza obserwatorów kształtuje ich codzienne życie. Nie można pominąć w tym miejscu ważnych przymiotników: Prestiżowe i bogate życie! 

Nawet jeśli trudno ci się z tym pogodzić i nie rozumiesz fenomenu ,,selfie”, musisz oswoić się z myślą, że blogesfera jest obecnie jednym z najsilniejszych nośników marketingu, a instagram to narzędzie, które zmieniło życie miliona ludzi. Jeśli zignorujesz fakt wpływu influencerów na opinie w internecie wykażesz się ignorancją, która może Cię drogo kosztować, szczególnie na przykładzie wykresów finansowych…

Inna kwestia kiedy już doskonale zdajesz sobie sprawę z siły social mediów i rozważasz swoje miejsce w tym świecie, ale pytanie: OD CZEGO ZACZĄĆ i jak zrobić to dobrze?

ZA KAŻDYM SUKCESEM STOI CZŁOWIEK…

Aimee Song, autorka bloga „Song of Style”. Jest jedną z najbardziej znanych blogerek świata, uznaną przez „The Business of Fashion” za osobę kształtującą światowy rynek mody. Znalazła się na liście 30 największych biznesowych talentów przed trzydziestką magazynu „Forbes”. Na pokazach mody zasiada w pierwszych rzędach. Od lat współpracuje ze znanymi markami a jej bloga odwiedza miesięcznie ponad 4 miliony osób. Konto na Instagramie zaś, codziennie śledzi prawie 4 miliony obserwatorów. Imponujące, prawda?

„Instagram Aimee jest doskonały i uczynił z niej gwiazdę.
Teraz Aimee idzie o krok dalej i w jednej książce zdradza wszystkie sekrety swojego sukcesu.” 
Garance Doré

 

Co więc jeśli powiem Ci, że Aimee postanowiła podzielić się swoją wiedzą by pomóc Ci wkroczyć z przytupem w wirtualny świat piękna, mody i wszystkiego co ,,NAJ”? A wiedzy nie jest mało jak na tak pozorne wydawałoby się narzędzie jakim jest Instagram. Opiewa bowiem na ponad 200 stron poradnikowej wiedzy z zakresu przekształcania profilu na Instagramie w prężnie działający biznes, a wszystko to okraszone sowitą porcją profesjonalnych zdjęć.

PORADNIK INNY NIŻ WSZYSTKIE

Czytając ,,POKAŻ SWÓJ STYL” czujemy, że wszystkie rady i sugestie autorki wynikają z jej własnych obserwacji blogosfery, popularnych profili na Instagramie, analizy i statystyk postów ale też i błędów, które w całej tej #InstGrze popełniała ona sama jak i jej koledzy po fachu. Aimee Song doradza na podstawie własnych doświadczeń. Czasem z dobitną szczerością opisując kolejne błędy popełniane (niejednokrotnie nieświadomie) przez wielu z nas.

Autorka kilkakrotnie podkreśla, że w Internecie nic nie ginie i ostrzega, aby dwa razy zastanowić się nad tym czym chcemy podzielić się z naszą społecznością.

Jeśli nie interesuje Cię pogadanka o koncepcji robienia zdjęć – masz wachlarz wskazówek biznesowych. Jeśli zamiast biznesu wolisz odprężyć się przy walorach wizualnych książki – tutaj masz ich pod dostatkiem. Pozorna ,,banalność” tej pozycji literackiej jest złudna. I choćby dla dwóch stron wartościowej wiedzy – warto po nią sięgnąć.