INTERIOR CORNER: SINA Centurion Palace – Wenecja

Śpiąco otwierasz oczy i przez uchylone okno budzi Cię melodyjny dźwięk przepływającej właśnie gondoli. W powietrzu unosi się zapach wszechobecnego cappuccino połączonego z wonią poranka. Wenecja budzi się do życia, a Canal Grande to najpiękniejszy widok jaki możesz zobaczyć o świcie. Dziś zapraszam Cię do niezwykłego miejsca jakim jest SINA Centurion Palace – miejsce tak magiczne, że zapragniesz kupić bilet w jedną stronę… 

ELEGANCJA I DUCH HISTORII W JEDNYM MIEJSCU

Eklektyzm, kontrast między stylem nowoczesnym, elegancją i dbałością o szczegóły są wszystkimi cechami, które sprawiają, że pięciogwiazdkowy hotel Centurion Palace w Wenecji, należący do grupy Sina Fine Italian Hotels, idealnie nadaje się dla tych, którzy szukają niepowtarzalnych wnętrz.  Jeśli masz dość natłoku turystów, a chcesz czuć potęgę Wenecji również podczas snu, musisz odwiedzić to miejsce, choćby na filiżankę espresso.

CASANOVA

Pamiętasz niezwykłą grę Heath Ledgera i Sienny Miller w filmie Casanova? Po jego obejrzeniu z pewnością zapragniesz odwiedzić miejsca stanowiące tło tej wyjątkowej historii.

Słyszałam od wielu weneckich przyjaciół, że „Wenecja nie jest tym samym miastem. Teraz tu nie ma arystokracji i godności. Teraz jest to miejsce dla milionów turystów z całego świata „Spacerując po ulicach miasta, możesz faktycznie odczuć takie wrażenie. Wkoło rozbrzmiewają wszystkie języki świata, a włoski dostrzegalny jest najmniej. Jest jednak pewne wyjątkowe miejsce, będące kwintesencją świata malowanego opowieścią Casanovy. SINA Centurion Palace to miejsce, gdzie ponadczasowy styl wychodzi naprzeciw trendom, współegzystując z dziedzictwem historycznym.

Hotel z bezpośrednim dostępem do kanału Grande, mieści się w XIX-wiecznym pałacowym budynku znanym jako Palazzo Genovese. Znajduje się w pobliżu klasztoru San Gregorio (koniec XII wieku) w dzielnicy Dorsoduro, jednej z najstarszych w Wenecji. Palazzo Genovese został zaprojektowany w stylu weneckiego gotyku, w 1892 roku przez architekta Trigomi Mattei.

Elegancka haftowana ozdoba Pałacu Centurion ukrywa nowoczesną, eklektyczną osobowość jego wnętrz, charakteryzującą się odważnymi kolorami i absolutnie niepowtarzalnym wystrojem. W rzeczywistości utalentowany, twórczy architekt Guido Ciompi opracował projekty wnętrz, które są klasyczne, ale współczesne zarazem. Unikatowe dekoracje, ekskluzywne wzory, wspaniałe materiały i sugestywne schematy kolorów, w których panuje czekolada, pomarańcz, czerwień i biel.

Zakupiony przez Sina Fine Italian Hotels na przebudowę w pięciogwiazdkowy luksusowy hotel, pałacowy budynek został starannie odrestaurowany pod nadzorem architekta Luciano Parentiego. „Budynek”, wyjaśnia dyrektor generalny, Paolo Morra „ujawnił subtelne powiązanie miasta Doges i Rzymu. Podczas wykopalisk znaleziono rzymską monetę, która obecnie znajduje się w rękach Soprintendenza dei Beni Archeologici. Moneta nosi twarz Antinous, znaną z bliskiej przyjaźni z cesarzem rzymskim Hadrianem, patronem sztuki klasycznej. Na cześć tego odkrycia właściciele postanowili nazwać restaurację Antinoo po młodym cesarzu z Bythinia”.

Hotel Centurion Palace  oferuje pięciogwiazdkowy designerski luksus, położony w artystycznym sercu jednego z najbardziej romantycznych i magicznych miast na świecie. Jest strategicznie zlokalizowany, w kulturalnym trójkącie Wenecji, między muzeum sztuki Punta della Dogana, Palazzo Grassi i Palazzo Venier dei Leoni.

Lokalizacja jest wyjątkowa dzięki pobliskiemu sąsiedztwu innych ważnych miejsc w Wenecji, takich jak wspaniała Bazylika Santa Maria della Salute i Galeria Gallerie dell’Accademia.

Luksusowy, urokliwy i elegancki to główne cechy wyróżniające hotel. Każda rzecz stanowiąca wyposażenie została starannie zaprojektowana. 50 pokoi i apartamentów, każde unikatowe w wystroju, stanowią kwintesencję innego stylu Wenecji. Pokoje są dodatkowo ozdobione kominkami i kasetonowym sufitem, drewnianymi schodami, najwyższej jakości materiałami podłogowymi i łazienkami z dekoracją złota na ścianach żywicy.

Kontrast między starożytnością, a nowoczesnością to także restauracja Antinoo’s Lounge & Restaurant, ekskluzywna restauracja z widokiem na kanał Grande, który oferuje współczesny smak Wenecji. Firma Antinoo’s otrzymała „2 widełki” w wydaniu Gambero Rosso Italian Restaurant Guide 2014, a drugi rok – „cztery czerwone widelce” w przewodniku Michelin Guide. Oferuje menu inspirowane tradycyjną kuchnią wenecką, która została kreatywnie wznowiona przez Szefa kuchni, Massimo Livana, który mówi „Wenecja, jej historia i tradycje kulinarne są świetnymi źródłami inspiracji. Często zaczynam studiować przepisy kulinarne z czasów Serenissimy, a następnie ponownie je analizuję i reinterpretuję w nowoczesnym stylu „.

Po raz kolejny elegancja, wzornictwo smak i urok przeważają. Hotelowe lobby z imponującym barem, jest idealnym punktem widokowym na wszystkie kolory i dźwięki magicznego Canale Grande.

 

Reportaż i zdjęcia: Marlena Kalisiewicz-Idziak