Wiosna należy do różu i czerwieni! Trendy 2018

Na początku była to Sarah Jessica Parker. Był rok 2011 i na rozmowę z Davidem Lettermanem aktorka postanowiła zaskoczyć publiczność wyjątkowo mocnym wizerunkiem. Połączyła wówczas niedopuszczalne dwa kontrasty: różową, rozkloszowaną spódnicę z miękką, ognistoczerwoną koszulą. Kontrastowa stylizacja nie pozostała niezauważona i od tego czasu połączenie różowych i czerwonych kolorów przestało być kiczowate.
Dziś już wiemy, że wiosna  2018 będzie należała do tych dwóch kolorów.

Do swojej czerwonej minidress, Lanvin dodaje tornister i różowe sandały. Ta sama koncepcja choć w innej konfiguracji występuje u Helmuta Langa: marka podkreśla bardzo bladą bieliznę-sukienkę pasującą do czerwonego plecaka. Brandon Maxwell to zdecydowany mistrz tej zawrotnej kompozycji.  Kontrast poza obecnością wśród marynarek i koszul jest również podstawą akcesoriów: worek z fuksją odpowiada zwiewnej sukience z satyny w intensywnym odcieniu „rouge”.

Nawet w codziennej stylizacji możesz zacząć od niewielkich kontrastów. Jak na przykład wzorem Oscara de la Renty wystarczy jak zmiksujesz delikatny gorset z kolorem pomadki.