INTERIOR CORNER: Villa Lina, Murano


Na wstępie muszę przyznać, że nigdy przedtem nie czułam się tak ,,domowo” jak w tym miejscu. Ciepło i miłość jaka roztacza się we wnętrzu Villa Lina położonej na malowniczej wyspie Murano przenika każdą sekundę obecności w tym miejscu. Sama wyspa jest znana przede wszystkim ze ,,szklanej twórczości” mieszkańców. Fabryki szkła i urokliwe sklepiki z autorskimi wyrobami z tego materiału tworzą esencję miejsca. Murano jest tylko 10 minut drogi od Wenecji, ale w tym miejscu czas całkowicie się zatrzymał…

To tak, jakbyś znalazł się po drugiej stronie lustra. Lądujesz w Wenecji i spotykasz piękno historii, magię Grand Canal, hałas i gwar turystów z całego świata, którzy są tu z tej samej sympatii do Włoch co Ty. A potem tramwajem wodnym w ciągu zaledwie 30 minut przenosisz się w inny wymiar. Jakby po drugiej stronie świata, który właśnie poznałeś.  Ta sama historia, te same kanały, gondole, ta sama magia, ale zupełny brak turystów! Tutaj poczujesz prawdziwą radość i spokój, bo jedyne dźwięki jakie słyszysz to codzienność mieszkańców, których jest tu zaledwie 5 tysięcy.

Pensjonat Villa Lina został stworzony przez Evi i Carlo Nason w 2007 roku, aby zachować i utrzymać XVI-wieczny pałac, w którym Carlo urodził się w 1935 roku. Do rodzinnego biznesu od roku czynnie dołączyła także Gaia – założycielka i event manager Venetian Way, która organizuje niezapomniane wydarzenia tematyczne na terenie Villi.

DOM

Taras z zielenią i starożytną atmosferą sprawiają, że Villa Lina intymnie zaprasza na relaks o każdej porze. Śniadanie w słoneczny poranek lub herbata o piętej, w tle zachodzącego słońca weneckiej laguny sprawi, że Twój dzień będzie magiczny. W bujnym ogrodzie otaczającym hotel Villa Lina rozciąga się przepiękny kolor przyrody, będącej idealnym miejscem do czytania książki w przytulnej atmosferze. Pokoje w hotelu Villa Lina są klasyczne i tradycyjne. Całość stanowi kompozycja starannie dobranych detali i drobiazgów takich jak świeże kwiaty, delikatna pościel, łagodne kolory ścian. W pokoju zaś czekają na Ciebie typowe ciasteczka Zaetti & Essi Buranei.

Dbałość o szczegóły i prosta elegancja z jaką właściciele przyjmują gości jest urzekająca. Dowodem na to są liczne komentarze bywalców powracających tu regularnie, aby zasnąć w raju Villa Lina raz jeszcze. Jak przystało na stolicę najlepszego jedzenia – śniadanie jest zawsze obfite i oryginalne: słodkie i słone, prawdziwe włoskie cappuccino, świeże sałatki owocowe przygotowywane codziennie na specjalne życzenie i oczywiście, pyszne, tradycyjne, domowej roboty ciasta wykonane przez Evi.

TRADYCJA IDĄCA Z DUCHEM CZASU

Gaia Nason założyła firmę Venetian Way w 2015 roku, aby organizować imprezy tematyczne w ogrodzie rodzinnego domu, gdzie urodziła się i mieszkała przez 19 lat. Przez 13 lat studiowała i pracowała w Wiedniu, a następnie mieszkała w Rzymie, Cagliari i Mediolanie. Wenecja oznacza powrót do korzeni, do domu w Murano. Dzięki wszechstronności Gaii, szczególnie w dziedzinie podróży, Villa Lina to dziś nie tylko oaza spokoju ale także miejsce doceniane przez panny młode, turystów z całego świata szukających atrakcji dla dzieci, swoich firm czy zwyczajnych miłośników prawdziwej Wenecji.

 

.