POKAZ MARIUSZA PRZYBYLSKIEGO „W CZTERECH SMAKACH”

Jak wiele nietuzinkowych pokazów przychodzi Wam do głowy? Długi wybieg, skupienie reflektorów i jedno, kluczowe wyjście dla modelek to klasyczna forma. A gdyby dodać do tego jazdę na rowerach, mini-akrobacje, arystokratyczną modę w połączeniu ze sportową bielizną? Co więcej, standardowy wybieg zastąpiłby taki o konstrukcji koła, aby goście dokładnie widzieli modeli z każdego ujęcia? Tak, to wszystko udało się zamknąć w jednym tylko pokazie Mariusza Przybylskiego

Od początku było wiadomym, że ,,Przybylski w Czterech Smakach” nie będzie klasycznym pokazem projektanta. Począwszy od doboru miejsca, jakim był Fort Sokolnickich, aż po kunszt organizacyjny. Inwencja artystyczna dała efekt rozbudowanej, bardzo energetycznej, a przy tym zróżnicowanej stylistycznie prezentacji linii stworzonych specjalnie na ten wieczór elementów.

Charakterystyczne, cztery graficzne wzory na t-shirtach stały się punktem wyjścia do zaprezentowania czterech modowych, całkowicie odrębnych od siebie światów. Pod każdy motyw z linii t-shirtów stworzony został dodatkowy projekt zarówno damski, jak i męski, aby stały się czterema zupełnie innymi mini-kolekcjami.  Pojawił się złoty, barokowy wzór w wersji wieczorowej, nieco retro w soczyście barwnej wersji, etniczny z motywami z afrykańskich kultur w wersji rowerowej i minimalistyczny, surowy wzór w wersji sportowej.

To jest właśnie Przybylski w czterech smakach, gdzie każdy smak to inna modowa opowieść. ,,Bardzo się cieszę, że wreszcie miałem taką możliwość, aby zaprezentować swoje umiejętności projektowe w kompletnie różnych konwencjach” – powiedział nam sam projektant.

I. DEKADENCJA

II. ETNO

III – MARIUSZ PRZYBYLSKI & MARCIN GORTAT

IV. FREEDOM