Jak sprawdzić czy jestem w ciąży?

redgular / Pixabay

Najszybszym i najprostszym sposobem, aby przekonać się czy jesteś w ciąży jest wykonanie testu ciążowego. Wystarczy udać się do apteki lub drogerii w celu jego zakupienia, by w domowych warunkach dowiedzieć się czy spodziewasz się ciąży. Kiedy wykonać test ciążowy?

Testy ciążowe, czy to z krwi czy z moczu, mają za zadanie wykryć ciążę na wczesnym jej etapie. Jednak błędem jest wykonywanie testu zaraz po stosunku lub kilka godzin po. Proces zapłodnienia jest procesem długotrwałym.

Kiedy test ciążowy kalkulator

Test ciążowy wykrywa stężenie hormonu hCG w ciele kobiety. Hormon jest wytwarzany w momencie zapłodnienia i zagnieżdżenia jajeczka w macicy. Dlatego nie ma sensu wykonywania testu ciążowego zaraz po stosunku. Aby doszło do zapłodnienia, potrzeba jest około 10 dni.

Jeśli zastanawiasz się kiedy test ciążowy kalkulator pomoże Ci określić czy spóźniający się okres jest objawem ciąży. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz miałaś okres i wpisz te informacje w kalkulator. Pokaże Ci on kiedy miałaś dni płodne, jeśli w tych dniach odbyłaś stosunek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia.

Kolejne mijające dni, kiedy nie pojawia się miesiączka, pozwalają przypuszczać, że jesteś w ciąży. To najlepszy moment, aby wykonać test ciążowy. Dwie kreski, pojawiające się na teście ciążowym, dają ci 97% pewności, że spodziewasz się dziecka. Wówczas udaj się do ginekologa, by potwierdzić ciążę i sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Lekarz zleci Ci odpowiednie badania i udzieli wskazówek, jak o siebie zadbać.