Regulowanie brwi u mężczyzn – dlaczego warto?

raafat1977 / Pixabay

Regulacja brwi to zabieg, który stosuje się nie tylko u kobiet. Obecnie również mężczyźni zwracają dużą uwagę na swój wygląd, więc i męskie brwi wymagają zabiegów pielęgnacyjnych. Jak wygląda regulowanie brwi u mężczyzn?

Mężczyźni coraz większą wagę przykładają do perfekcyjnego wyglądu, co oznacza również konieczność regulacji brwi. Krzaczaste brwi, które układają się we wszystkie strony w niekontrolowany sposób, nie prezentują się zbyt korzystnie, co ma istotny wpływ na wizerunek mężczyzny. Regulacja i henna brwi mogą szybko zmienić wygląd całej twarzy. Jak regulować męskie brwi?

Regulowanie brwi u mężczyzn – na co zwrócić uwagę?

Regulowanie brwi u mężczyzn to zabieg, który nadaje linii brwi określony wygląd, dzięki czemu cała twarz prezentuje się dużo korzystniej. Aby jednak korekta brwi dała pozytywny efekt, trzeba pamiętać, że przeprowadzając regulację brwi u mężczyzn, trzeba zwrócić uwagę na inne aspekty niż u kobiet. Przycinanie brwi u kobiet ma na celu ich wymodelowanie, aby osiągnąć określony efekt. Często konieczna jest zmiana ich grubości i kształtu. Nowy kształt brwi sprawia, że nie tylko spojrzenie, ale i cała twarz może całkowicie zmienić swój wygląd. Podczas przycinania brwi u mężczyzn nie można jednak przesadzić. Trzeba uważać, aby nie usunąć za dużo włosków, ponieważ cienkie brwi u mężczyzn nie prezentują się zbyt dobrze. Męskie brwi należy więc lekko wyregulować, nie ingerując zbytnio w ich gęstość i kształt.

Czy u mężczyzn stosuje się hennę do brwi?

Poza regulacją brwi trzeba też zadbać o ich kolor. Choć henna kojarzy się przede wszystkim z kobiecymi brwiami, zabieg ten przeznaczony jest również dla mężczyzn. Zdarza się bowiem, że brwi mają inny odcień niż włosy na głowie, co nie wygląda zbyt dobrze. Jeśli brwi są jaśniejsze niż włosy na głowie, ich przyciemnienie za pomocą henny pomoże wyrównać kolor, zapewniając naturalny efekt. Sprawi to również, że spojrzenie stanie się bardziej wyraziste. 

Aby zadbać o naturalny efekt, trzeba wybrać odpowiedni odcień henny. W przypadku ciemnych włosów o intensywnym odcieniu sprawdzi się czarny kolor. Bruneci i szatyni mogą pozwolić sobie na naturalny brąz. Z kolei jasny brąz będzie odpowiedni dla blondynów. Mężczyźni, którzy mają siwe włosy, mogą natomiast postawić na grafit, który w ich przypadku będzie się korzystnie prezentował. Decydując się na regulowanie brwi i nadając im odpowiedni odcień, panowie mogą zadbać o swój wizerunek. Odpowiednie zabiegi zapewnią wyraziste spojrzenie i sprawią, że twarz będzie prezentować się bardziej atrakcyjnie.