Wieczór panieński nad jeziorem – wskazówki dotyczące organizacji

ZigmarsBerzins / Pixabay

Koszty wieczoru panieńskiego z roku na rok stają się coraz wyższe. Świadkowie zazwyczaj chcą zagwarantować pannom młodym niezapomniany wieczór lub wyjazd. To jest związane z wydatkiem w okolicach nawet kilku tysięcy złotych. Podpowiadamy, w jaki sposób zorganizować wieczór panieński nad jeziorem oraz na jakie koszty trzeba się przygotować. Na czym można oszczędzić?

Jakie są koszty wieczoru panieńskiego?

Kto ma obowiązek zapłaty za wieczór panieński? To oczywiście jest zależne od indywidualnej decyzji panny młodej. Zgodnie z tradycją jest tak, że zaproszone dziewczyny muszą podzielić się wydatkami. Natomiast panna młoda nie powinna za niego płacić. W końcu jest to jej święto i jej wieczór. Organizacja wieczoru panieńskiego zazwyczaj należy do świadkowej. Jednak powinna ona mieć w tym wsparcie pozostałych uczestniczek imprezy.

Jakie są najpopularniejsze pomysły na wieczór panieński?

Pomysł na ostatni wieczór przed ślubem powinien być głównie dostosowany do tego, co uwielbia panna młoda. Od ogólnej idei będą zależne koszty, które trzeba będzie ponieść. Najpopularniejsze wydatki związane z wieczorem panieńskim nad jeziorem to na przykład przekąski, zabawy oraz pogaduchy ze wszystkimi, jeżeli wieczór dla panny młodej odbywa się w domu którejś z uczestniczek. Natomiast gdy planujecie imprezę w klubie i wspólne tańce, to będziecie musiały zapłacić za wynajęcie loży w wybranym przez was miejscu. Możecie też w ramach wieczoru panieńskiego zorganizować piknik na świeżym powietrzu. W takiej sytuacji będziecie musiały zapłacić za dekoracje, koc oraz przekąski.