Pierwsze golenie – kiedy zacząć?

Capri23auto / Pixabay

Golenie u mężczyzn to podstawowa i codzienna czynność. Każdy schludny i zadbany mężczyzna dba o ten aspekt życia .
Nasuwa się wiele pytań, a to najważniejsze brzmi; Kiedy zacząć się golić?
To sprawa wbrew pozorom niełatwa i dość indywidualna.

 

Pierwsze golenie

 

Golenie przeobraża dorastającego chłopca w mężczyznę. Następuje to w różnym czasie, może to być czternasty rok życia, ale też nawet dziewiętnasty.
Na początku pojawia się słaby zarost w postaci drobnego meszku. Niewątpliwie jest to dosyć nieestetyczne i należy powziąć kroki ,aby go usunąć.
Młody człowiek powinien zaopatrzyć się w maszynkę do golenia. Nie musi to być od razu profesjonalna maszynka, świetnie sprawdzi się maszynka jednorazowa.
Gęstość pierwszego zarostu przeważnie jest mała. Jednak w przypadku gęstego i twardego zarostu, należy zastosować kosmetyki ,które zmiękczą zarost i ułatwią jego usunięcie.
Pierwsze golenie odbywa się już nawet w ostatnich latach szkoły podstawowej, dlatego warto używać kosmetyków niezawierających alkoholu. Raz, mogą podrażnić młodą cerę. Dwa, mogą pobudzać wytwarzanie trądziku.
Do pierwszego golenia nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy chwila cierpliwości i odpowiednie narzędzia.
Golenie jest ważną czynnością i może czasem sprawiać problemy. Istotnym czynnikiem jest rozpoznanie rodzaju skóry. Może to być cera tłusta, mieszana albo sucha.

Pielęgnacja młodej męskiej cery

Nie znając rodzaju skóry, można łatwo ją podrażnić i zniechęcić się do tej rutynowej czynności jaką jest golenie.
Kolejnym ważnym elementem podczas golenia jest prawidłowe nawilżenie twarzy. Często młody mężczyzna nie wie jak odpowiednio zadbać o cerę po goleniu. Nawilżenie twarzy pomoże bez problemu usunąć zbędne owłosienie i ochroni przed urazami.
Golenie nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem, należy pamiętać tylko o ważnych zasadach i cieszyć się gładką twarzą. Należy pamiętać ,że pierwsze golenie to przełomowy moment na który czeka wiele młodych chłopców, ale i zapoczątkuje późniejsze nawyki. Przestrzeganie tych zasad znacząco ułatwi pielęgnację twarzy.