Niestrawność

OpenClipart-Vectors / Pixabay

O niestrawność nie jest trudno bo czym więcej jemy i bardziej tłusto to szkodzi nam, żołądkowi wątrobie i jelitom. Z lekkimi dolegliwościami można sobie poradzić wykorzystując domową apteczkę lub zioła.

 

Gdy przesadzimy z jedzeniem żołądek może się zbuntować, wtedy pojawia się ból w górnej części brzucha oraz uczucie nieprzyjemnej ciężkości. Żołądek nie lubi gdy jest przeciążony, aby do takich problemów nie dopuścić warto jeść częściej ale małe porcje. Jest jednak rada na niestrawność a mianowicie ziołowy napar, może to być mięta i podbiał albo szyszki chmielu które zalewa się szklanką wrzątku. Rozstrojowi żołądka towarzyszy zazwyczaj zatrucie pokarmowe lub infekcja wirusowa. Wtedy jelita chcą pozbyć się intruzów i jak najszybciej usunąć ich z organizmu.

 

Dlatego biegunki nie należy zatrzymywać, jeśli nie trwa zbyt długo. Biegunka może też wystąpić, gdy zjadamy dużo produktów rozluźniających na przykład rabarbar czy pomarańczy, jest również na to rada, trzeba dużo pić żeby nie dopuścić do odwodnienia. Leczniczo działa również napar z suszonych jagód, po ustąpieniu problemu warto jeść jogurty z probiotykami które korzystnie wpływają na florę bakteryjną jelit.