Pieluchy wielorazowego użytku – ile ich potrzebuję?

amyelizabethquinn / Pixabay

Pieluchy wielorazowe? – świetny wybór

Jeśli twój wybór padł na pieluszki wielorazowego użytku, wiedz, iż postępujesz dobrze. To rozwiązanie korzystne dla delikatnej skóry dziecka, środowiska i dla portfela rodziców. Dzisiejsze wielopieluchowanie odbywa się inaczej, niż bywało w przeszłości. Dlatego nie musisz obawiać się o higienę i komfort twojej pociechy. Na pewno będzie jej dobrze w pieluszce wielorazowego użytku.

Wyprawka, czyli ile pieluch kupić?

Pieluchy wielorazowe ile kupić – każdy rodzic zadaje sobie to pytanie, przed rozpoczęciem przygody z wielopieluchowaniem. Odpowiedź jest stosunkowo prosta: tyle, aby zapewnić dziecku korzystanie z czystych materiałów, czyli kup:
– dwie kieszonki,
– dwa otulacze,
– trzy wkładki z mikrofibry,
– pięć wkładek bambusowych,
– dwanaście pieluch tetrowych.
Taki zestaw w zupełności wystarczy, przy założeniu, iż pieluszkę trzeba zmienić co dwie albo trzy godziny oraz co kilka dni brać zabrudzone produkty.
Taka ilość wystarczy dla noworodka, później zapotrzebowanie na pieluszki będzie się zmniejszać, więc nie wystąpi konieczność ich dokupienia.
Pamiętaj, iż jakość jest bardzo ważna. Produkty słabej jakości nie będą komfortowe w użytkowaniu ani dla ciebie ani dla dziecka. Dlatego postaw na dobre i sprawdzone firmy.

Podsumowanie

Wielopieluchowanie to bardzo dobre rozwiązanie. Ma wiele zalet, które pozytywnie wpływają na dziecko, środowisko i zasoby finansowe rodziny. Warto je zakupić już kilka tygodni przed planowaną datą porodu, aby w momencie przyjścia dziecka na świat wyprawka była kompletna. Pamiętaj, że komfort i bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze, dlatego regularnie zmieniaj pieluszki i pierz je gdy tego wymagają. Dzięki temu stosowanie pieluch wielorazowych będzie bezpieczne dla delikatnej skóry twojego dziecka. Do prania wybierz specjalne środki, które są przeznaczone do czyszczenia tego typu produktów, nie wywołują podrażnień i reakcji alergicznych.